Czytasz dzięki

Zostań w domu i nie zwariuj

opublikowano: 03-04-2020, 06:00

Witam w czwartym tygodniu epidemii. Czy wy też zawsze marzyliście o pracy z domu?

Wyobrażałam sobie często, jak siedzę w dresach przy dobrej kawie i piszę tekst, w kuchni bulgoce zupa, w łazience robi się pranie. Hmm. Co innego raz na ruski rok, co innego wiele tygodni z rzędu. Co innego, gdy dzieci są w szkole, a mąż w pracy, co innego, gdy wszyscy kisimy się w domu. Magdalena Graniszewka, dziennikarka Pulsu Biznesu, która pisze o spółkach paliwowych i energetycznych, to osoba, którą koronawirus uwięził w czterech ścianach jeszcze w lutym. Przeżyła też kwarantannę. Opowiada, jak sobie poradzić z brakiem ludzi.

Co robią Polacy, gdy nie mogą wyjść z domu? Niekoniecznie słuchają Spotify’a, który np. we Włoszech zanotował spadek użytkowników o ponad 23 proc., ale rośnie liczba użytkowników platform streamingowych, sklepów online, a także portali pornograficznych. Zapytałam Jakuba Siekierzyńskiego, konsultanta Kearney, czy obserwuje, że nasze życie przeniosło się do sfery online.

Wiesława Czarnecka-Stańczak, szefowa HR-u w Siemensie, mówi, jak jej firma wysłała do pracy w domu ponad tysiąc osób. Najwięcej osób pracuje dziś zdalnie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych – 100 proc., czyli 130 tys. Anna Berczyńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu Schaeffler Global Services Europe oraz wiceprezes Rady Strategicznej ABSL uważa, że multitasking i komunikacja to największe wyzwania pracy z domu. Wideokonferencje i regularny kontakt nie wystarczą, potrzebny jest np. wirtualny drink, ale pracownicy i tak mogą potrzebować pomocy psychologicznej.

Po taką pomoc zwróciłam się do Wojciecha Pokoja, psychologa z Centrum Medycznego Damiana. Poradził, jak przetrwać i nie zwariować.

I tego życzę słuchaczom. Zostań w domu. I nie zwariuj.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane