ZPC Otmuchów idzie na giełdę

WIS
opublikowano: 13-04-2010, 00:00

Na parkiecie zadebiutuje kolejna spółka z branży cukierniczej.

Na parkiecie zadebiutuje kolejna spółka z branży cukierniczej.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów (ZPC) złożyły właśnie prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka planuje ofertę publiczną akcji i debiut na giełdzie jeszcze pod koniec drugiego kwartału. ZPC Otmuchów chwali się, że jest wiodącym w Polsce producentem tradycyjnych wyrobów cukierniczych, śniadaniowych i słonych przekąsek pod marką sieci handlowych i koncernów spożywczych. Firma produkuje też słodycze pod własnymi markami (Love Sweets, Love Milk, Gumbole, Bingo i Tip Top).

Spółka podaje, że w ciągu dziesięciu lat zwiększyła przychody ze sprzedaży aż siedmiokrotnie — z 20 mln zł w 1999 r. do 140 mln zł w 2009 r., przy zysku netto na poziomie prawie 10 mln zł.

— Wejście na giełdę jest naturalnym etapem rozwoju spółki. Mamy ambicje i możliwości stać się istotnym graczem w Europie Środkowej i Wschodniej w produkcji artykułów spożywczych dla odbiorców B2B. Chcemy także rozwijać produkcję i sprzedaż w nowych, perspektywicznych segmentach rynku spożywczego — mówi Bernard Węgierek, prezes ZPC Otmuchów.

Pieniądze z emisji (ile — tego na razie nie wiadomo) spółka zamierza przeznaczyć na rozbudowę mocy produkcyjnych oraz akwizycje.

Głównym akcjonariuszem firmy jest Xarus Holdings Limited, spółka z grupy kapitałowej Warsaw Equity, do której należy 90,9 proc. udziału w kapitale.

Oferującym akcje ZPC Otmuchów będzie Dom Inwestycyjny Investors w konsorcjum z Domem Maklerskim Millennium.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy