Zrezygnuj z Facebooka i ciesz się zdrowiem

opublikowano: 03-07-2018, 22:00

„Odstawienie” Facebooka tylko na pięć dni obniża poziom stresu — napisał portal CNBC.

Słowo „odstawienie” jest tutaj na miejscu, ponieważ eksperci coraz częściej mówią o problemie uzależnienia od portali społecznościowych. Z ostatnich badań wynika, że korzystanie z najpopularniejszego portalu na świecie wiąże się z większym stresem. Zwykle pochłania on uwagę użytkownika, który traci kontrolę nad czasem. Pięć minut „przewijania” tablicy z postami znajomych często zamienia się w kilkadziesiąt minut, a nawet więcej. To powoduje, że mamy wyrzuty sumienia w związku poczuciem straconego czasu, czego skutkiem jest stres.

— Przyswajanie wszystkich informacji, które oferuje nam Facebook, może być wyczerpujące, a pozostawanie w stałym kontakcie ze znajomymi — stresujące. Zrobienie sobie małych wakacji od Facebooka może w istocie przyczynić się do obniżenia stresu — mówi Erica Vanman, specjalistka od neuronauki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy