Zrób biznes w regionie

opublikowano: 18-10-2012, 00:00

Ruszył program promujący wymianę biznesową, finansowany przez Ministerstwo Gospodarki Węgier.

Węgierska Izba Handlu i Przemysłu Borsod — Abaúj Zemplén uruchomiła międzynarodowe kontakty i namówiła partnerów z Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii do zorganizowania cyklu międzynarodowych spotkań dla przedsiębiorców.

Cel: wymiana doświadczeń i zwiększenie aktywności eksportowej firm w regionie. W realizację projektu zostały zaangażowane Regionalna

Koszycka Izba Handlowo-Przemysłowa, Zakarpacka Izba Gospodarcza oraz Izba Handlu i Przemysłu Maramures. Stronę polską reprezentuje Podkarpacka Izba Gospodarcza.

Za jej pośrednictwem krajowi przedsiębiorcy mogą zgłaszać chęć udziału w wybranych spotkaniach korporacyjnych. Rekrutacja wciąż trwa. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne (łącznie z transportem). Projekt skierowany jest zarówno do dużych firm, jak i małych i średnich przedsiębiorstw z różnych branż. Pierwsze spotkanie już za nami. Najbliższe odbędzie się już 30 października w Baia

Mare w Rumunii, uczestnikami będą przedstawiciele firm z sektora przemysłu budowlanego. Trzecie ma być skoncentrowane wokół przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych.

Zaplanowano je na 8 listopada w Uzghorodzie (na Ukrainie). Natomiast energia odnawialna, ochrona środowisk będą w centrum zainteresowania uczestników wizyty w Koszycach (30 listopada na Słowacji). Polska będzie zaś organizatorem grudniowego zjazdu w Krośnie. Oficjalny termin zostanie podany niebawem (www.pigkrosno.pl). Na to spotkanie będą zaproszone firmy specjalizujące się w przemyśle lekkim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu