ZTE może stracić ponad 3 mld USD

opublikowano: 24-05-2018, 07:01
aktualizacja: 24-05-2018, 07:18

Chiński koncern ZTE, specjalizujący się w produkcji sprzętu telekomunikacyjnego szacuje, że straty wynikające z zakazu nałożonego przez administrację Białego Domu wyniosą co najmniej 20 mld juanów (3,1 mld USD), donosi Reuters.

W połowie kwietnia Waszyngton wydał zakaz dla amerykańskich firm dostarczających usługi telekomunikacyjne na sprzedaż części i oprogramowania chińskiej firmie przez najbliższe 7 lat.

ZTE
Zobacz więcej

ZTE fot. Bloomberg

ZTE ma nadzieję, że Stany Zjednoczone i Chiny będą w stanie wkrótce osiągnąć porozumienie, które zniesie zakaz i ma plan umożliwiający firmie telekomunikacyjnej "zamienienie bezczynnych fabryk do działania w ciągu kilku godzin" od chwili oficjalnego zniesienia zakazu.

ZTE to drugi największy po Huawei Technologies producent sprzętu telekomunikacyjnego w Chinach. Miał czwarte miejsce w sprzedaży smartfonów w USA. Koncern zapłacił 890 mln USD grzywny i kary za naruszenie sankcji nałożonych przez USA na Iran, ale nie wywiązał się z innych podjętych w tej sprawie zobowiązań.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ZTE może stracić ponad 3 mld USD