Zurich oferuje polisy w Internecie

Katarzyna Ostrowska
23-02-2001, 00:00

Zurich oferuje polisy w Internecie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Zurich wprowadziło ubezpieczenie on-line z e-serwisem o nazwie Cyber ubezpieczenie. Obejmuje ono ochronę mieszkania (wyposażenie, OC, NNW, mury) i domu (wyposażenie, OC, NNW) oraz polisę NNW w życiu prywatnym. Klient sam ustala parametry ubezpieczenia, a system z kolei wylicza mu składkę. Górna granica kwoty ubezpieczenia zależy od metrażu mieszkania.

Zdaniem przedstawicieli Zurich, e-polisa jest o 20 proc. tańsza od tej, która byłaby podpisana z udziałem agenta. Przyznają, że jest to eksperymentalny projekt.

Z Internetu korzysta około 8 proc. Polaków, na świecie zaś najlepiej sprzedają się ubezpieczenia samochodowe. Obecnie oferta jest skierowana do mieszkańców Warszawy, Poznania, Katowic, Trójmiasta, Łodzi, Lublina, Krakowa, Szczecina, Wrocławia. Ubezpieczenie mieszkania przez Internet oferuje jeszcze Ergo Hestia. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zurich oferuje polisy w Internecie