ZUS finansuje kursy BHP

opublikowano: 13-09-2016, 22:00

Praca w wykopach i na wysokości — to tylko niektóre zagadnienia, o jakich będzie mowa podczas ogólnopolskiej akcji szkoleń z bezpieczeństwa pracy.

Pracownicy firm budowlanych z całej Polski, bez względu na rodzaj umowy i staż pracy, mogą bezpłatnie skorzystać z obowiązkowych, okresowych szkoleń BHP sfinansowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Kursy rozpoczęły się w tym miesiącu i potrwają do końca listopada. Zajęcia są prowadzone przez firmę Feuer w 16 miastach wojewódzkich. W każdym z nich czeka200 miejsc szkoleniowych. Łącznie w całej Polsce ZUS sfinansuje kursy BHP dla 3,2 tys. pracowników branży budowlanej. Sa to obowiązkowe szkolenia, które powinna odbyć każda osoba zatrudniona na budowie — zależnie od warunków pracy co roku lub co trzy lata. Program przygotowało Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Obejmuje on najważniejsze kwestie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac budowlanych, m.in. w wykopach, na wysokości, przy liniach energetycznych. Zgodnie ze statystyką GUS zatrudnieni w budownictwie są najbardziej narażeni na wypadki przy pracy. Tylko w 2014 r. ponad 130 osób na budowach straciło życie lub doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

— Dziewięć z dziesięciu wypadków przy pracy jest spowodowanych brakami w wiedzy z zasad bezpieczeństwa — pracownika lub jego przełożonego. Ciągle jeszcze znaczna część pracowników uczy się wyłącznie przez obserwację i naśladowanie, a nie przez odpowiednio dobrany i dopasowany system szkoleń — stwierdza mgr inż. Ireneusz Świercz, prezes i główny specjalista BHP w Feuerze. © Ⓟ

WIĘCEJ INFORMACJI: www.feuer.pl/darmowe- -szkolenia-zus

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu