Związki w KGHM chcą dymisji prezesa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-04-2005, 18:38

Dymisji prezesa KGHM Polska Miedź SA, Wiktora Błądka, domagają się niektóre działające w firmie organizacje związkowe i grożą wszczęciem sporu zbiorowego, a nawet strajkiem. Powodem jest łączenie przez niego funkcji prezesa z kandydowaniem na członka zarządu z wyboru załogi.

Dymisji prezesa KGHM Polska Miedź SA, Wiktora Błądka, domagają się niektóre działające w firmie organizacje związkowe i grożą wszczęciem sporu zbiorowego, a nawet strajkiem. Powodem jest łączenie przez niego funkcji prezesa z kandydowaniem na członka zarządu z wyboru załogi.

    Solidarność działająca w kopalni miedzi Lubin wezwała w czwartek Błądka do rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Natomiast przedstawiciele siedmiu innych organizacji związkowych poinformowali w czwartek na konferencji prasowej, że domagają się od ministra skarbu Jacka Sochy, aby odwołał prezesa ze stanowiska.

    "Jeżeli w ciągu tygodnia minister nie podejmie takich działań, to solidarnie wejdziemy w spór zbiorowy z zarządem. Potem wykorzystamy wszystkie ustawowe możliwości, łącznie ze strajkiem" poinformował PAP przewodniczący Rady Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Dołowych Jan Młynarczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane