Związkowcy przygotowali projekt emerytury stażowej

PAP, DI
opublikowano: 30-03-2019, 09:10

Wcześniejsza emerytura w zamian za długi staż pracy - taki bonus dla tych, którzy przez wiele lat pracowali i odkładali składki, szykuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - pisze w weekendowym wydaniu „Super Express”.

"35 lat pracy dla kobiety, 40 lat dla mężczyzny - taki staż pracy, bez względu na wiek, już niedługo może być wystarczający do uzyskania emerytury. Projekt przewidujący takie rozwiązanie, OPZZ skierowało właśnie do Rady Dialogu Społecznego" - czytamy w "SE".

"Chodzi np. o osoby, które wcześnie rozpoczęły i przez wiele lat wykonywały ciężką, fizyczną pracę, przerzucając parę ton dziennie. Zmuszanie ich, by pracowali do 65 lat, jest nieludzkie. Dajmy im prawo przejścia na świadczenie, jeśli chcą z niego skorzystać" - apeluje cytowany przez gazetę wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski.

Gazeta donosi, że pomysł oceniają pozytywnie seniorzy. "Da to możliwość wyboru tym osobom, które z powodu ciężkiej pracy nie będą mogły jej już kontynuować" - uważa przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Elżbieta Ostrowska.

"Super Express" pyta, co na to PiS. "W tej chwili mamy inne społeczne pomysły, które są ważniejsze. Są jednak argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem i nie wykluczam, że za jakiś czas wrócimy od niego" - mówi poseł PiS Janusz Śniadek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy