Związkowcy służby zdrowia chcą działań naprawczych

opublikowano: 09-02-2007, 16:09

Solidarność Ochrony Zdrowia domaga się przyjęcia harmonogramu działań naprawczych w służbie zdrowia. Jeżeli do 14 lutego porozumienie między związkowcami a ministrem zdrowia nie będzie podpisane, związkowcy grożą akcją protestacyjną.

Solidarność Ochrony Zdrowia domaga się przyjęcia harmonogramu działań naprawczych w służbie zdrowia. Jeżeli do 14 lutego porozumienie między związkowcami a ministrem zdrowia nie będzie podpisane, związkowcy grożą akcją protestacyjną.

Przewodnicząca Solidarności Ochrony Zdrowia Maria Ochman podkreśliła, że związkowcy zgadzają się z ministrem zdrowia, że proste oddłużenie szpitali jest demoralizujące. Podkreśliła jednak, że trzeba rozwiązać problem długów i upadających szpitali. Dodała, że program oddłużenia musi być przyjęty szybko, dlatego już w środę związkowcy spotkają się w tej sprawie z ministrem zdrowia w celu ustalenia harmonogramu działań naprawczych.

Maria Ochman dodała, że związkowcom zależy również na ustaleniu warunków zatrudniania, wynagradzania i czasu pracy pracowników służby zdrowia. Związkowcy chcą, aby propozycje ministra Religi i warunki porozumienia były zaakceptowane przez premiera i minister finansów. Podkreślają, że jeżeli porozumienie nie zostanie zawarte, rozpoczną akcję protestacyjną

DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane