Związkowcy z TP SA protestują pod ambasadą francuską

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 28-01-2005, 12:57

Pod ambasadą francuską w Warszawie rozpoczął się protest związkowców z Telekomunikacji Polskiej. Sprzeciwiają się planowanym w tym roku zwolnieniom w firmie.

Pod ambasadą francuską w Warszawie rozpoczął się protest związkowców z Telekomunikacji Polskiej. Sprzeciwiają się planowanym w tym roku zwolnieniom w firmie.

Francuska, państwowa firma France Telecom jest jednym z głównych udziałowców TP SA. Pracownicy Telekomunikacji nie zgadzają się na zwolnienie w tym roku z pracy blisko czterech tysięcy osób. Protestują też przeciwko niedotrzymaniu zobowiązań przez inwestora strategicznego i obciążeniu polskiego operatora spłatą zadłużenia France Telecom.

Rzecznik TP SA Barbara Górska powiedziała, że wkrótce odbędą się kolejne konsultacje zarządu Telekomunikacji ze związkami zawodowymi firmy. Dodała, że będą one dotyczyć zmian w strukturze zatrudnienia. Barbara Górska powiedziała zarazem, że Telekomunikacja Polska przygotowała 130 milionów złotych na pokrycie kosztów zwolnień

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane