Zwolnienie z rozprawy tylko od lekarza sądowego

PAP
opublikowano: 12-01-2009, 07:24

Tylko zwolnienie od lekarza sądowego usprawiedliwia nieobecność na rozprawie stron, ich pełnomocników oraz świadków, donosi "Gazeta Prawna" i przypomina, że 1 stycznia utraciły moc przepisy zezwalające na wydawanie zwolnień przez innych lekarzy.

Dziennik dodaje, że te przejściowe przepisy zostały wprowadzone z powodu małej liczby lekarzy sądowych. Teraz przestały obowiązywać, ale lekarzy sądowych wcale nie przybyło. Według "GP", tego rodzaju lekarzy w Krakowie jest tylko 21, podobnie w Poznaniu. W Warszawie medyków uprawnionych do wydawania zwolnień jest 12, a we Wrocławiu 9.

Izby lekarskie podkreślają, że głównym powodem braku zainteresowania lekarzy funkcją lekarza sądowego jest niskie wynagrodzenia zaproponowane przez resort sprawiedliwości. Dodatkowo jest to praca odpowiedzialna i wymagająca dużej wiedzy oraz doświadczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane