Życzymy Wam wiary, która góry przenosi!

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 24-12-2008, 09:46

Oby nam wszystkim wystarczyło wiary, zaufania i odwagi, aby pójść pod prąd... Aby soczysta zieleń opanowała giełdę, a  kredyty same się spłacały! Tego winszują sobie, przedsiębiorcom i politykom znani ludzie biznesu, ekonomii oraz polityki.

Nie upadajmy na duchu, bo wiara góry przenosi — tego przy wigilijnym stole życzą sobie dzisiaj ludzie biznesu.

Ubiegłoroczne święta były pełne radości. Wystarczy spojrzeć na życzenia, które rok temu składali sobie na łamach PB przedsiębiorcy. Rok temu nie było mowy o tak głębokim kryzysie w gospodarce, choć pewne symptomy zaczynał zwiastować jej barometr — warszawska giełda, która rozpoczynała wędrówkę w dół. Głównym motywem życzeń Anno Domini 2007 był gospodarczy cud, na jaki bez wątpienia zasługiwał (i nadal zasługuje) nasz kraj. Tego życzył sobie dwanaście miesięcy temu m.in. Roman Rojek, współwłaściciel Atlasa. Co więcej: zdaniem Krzysztofa Moski, znanego inwestora giełdowego, oraz Piotra Kulikowskiego, szefa  Indykpolu — cud miał się zmaterializować i przybrać postać drugiej Irlandii.

Teraz też potrzebujemy cudu — by nie zwątpić, że polskie firmy mogą zdobywać nowe rynki, zatrudniać kolejnych pracowników i w konsekwencji zwiększać wartość. Zadanie o tyle trudniejsze, że zaczynamy działać w zupełnie innym otoczeniu. Rok temu światowa gospodarka się rozwijała, dziś — kurczy się w zawrotnym tempie. Dlatego jest wiele rozwagi w tegorocznych życzeniach przedsiębiorców. Rozwagi, ale też optymizmu. Wszelako wiara góry przenosi — przypomina stare porzekadło Jan Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków. Oby w przyszłym roku tej wiary naszym przedsiębiorcom nie zabrakło. I jeszcze jedno: spróbujmy zapomnieć o pracy przez świąteczne dni. Bo — jak mówi Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego — w te dni są rzeczy ważniejsze niż kontrakty i poziom stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane