Zysk Grupy Recykl wzrósł o 65 proc.

ISBNews
opublikowano: 12-02-2016, 10:42

Grupa Recykl wypracowała w 2015 r. 35,8 mln zł sprzedaży, 4 mln zł zysku ze sprzedaży i 2 mln zł zysku netto. To wzrosty sięgające odpowiednio: 18%, 79% i 65% r/r, podała spółka.

EBITDA wyniosła 8,8 mln zł, przy 25% rentowności, podano także.

"Nasze rezultaty finansowe od kilku kwartałów ulegają poprawie. W IV kwartale przekroczyliśmy plany produkcyjne, a jednocześnie zwiększyliśmy wolumen sprzedaży w każdej grupie asortymentowej. Wyniki finansowe na poziomach operacyjnych są coraz lepsze" - powiedział prezes Roman Stachowiak, cytowany w komunikacie.

W samym IV kwartale 2015 przychody ze sprzedaży spółki wzrosły o 16% r/r i wyniosły 9,5 mln zł (50% r/r) zysk ze sprzedaży brutto to 1,3 mln zł (22% r/r), a wynik EBITDA -2,1 mln zł. Strata na poziomie netto w wysokości 62 tys. zł wynika z dokonania odpisów wartości spółek zależnych i utworzonych rezerw, podano w materiale.

"Nieznaczna strata netto to skutek czynności, które planowaliśmy od dawna, czyli dokonania odpisów i utworzenia niezbędnych rezerw" - powiedział Stachowiak.

Spółka w IV kwartale 2015 r. zawiązała rezerwy w wysokości 0,5 mln zł wynikające m.in. z: aktualizacji należności, czy nieopłaconych zobowiązań. W tym okresie dokonano także całorocznego odpisu wartości firmy jednostek zależnych na poziomie 460 tys. zł.

"Naszym celem jest dalsze umacnianie się na pozycji największego w kraju wytwórcy granulatów gumowych ze zużytych opon. Jednocześnie nie wycofujemy się z naszych planów w zakresie przejścia na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie" - dodał Stachowiak.

Pod koniec ub.r. spółka zapowiadała, że będzie chciała "poważniej przymierzyć się" do przejścia na rynek główny GPW w 2018 r.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane