Zyskowne półrocze

Anna Pronińska
opublikowano: 10-08-2006, 00:00

Z kwartału na kwartał grupa zarabia coraz lepiej. Jak dobrze pójdzie, to na koniec roku jej przychody przekroczą 1,4 mld zł.

W drugim kwartale zysk netto grupy Eldorado, w której skład wchodzą cztery spółki: Stokrotka, Infinite, Groszek i Elpro, wyniósł 6 mln zł. To o 10 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2005 r.

— Jesteśmy zadowoleni i przekonani, że ta pozytywna tendencja utrzyma się w kolejnych kwartałach. Całe półrocze też nas satysfakcjonuje. Zysk po sześciu miesiącach wyniósł 15,45 mln zł — ponad dwa razy więcej niż w pierwszym półroczu 2005 r. — oblicza Artur Kawa, prezes zarządu handlowej spółki.

Zysk operacyjny grupy w drugim kwartale wzrósł o 3 proc., do 8,45 mln zł, a po półroczu wyniósł 21,32 mln zł i jest dwukrotnie wyższy od osiągniętego rok wcześniej. To m.in. rezultat poprawy rentowności sprzedaży dystrybucyjnej i detalicznej. Spółka poprawiła też przychody. W drugim kwartale urosły o 7 proc., do 347 mln zł, a w całym półroczu o 6 proc. — do 666,57 mln zł. W tym czasie grupa powiększyła sieć Groszek do 486 sklepów oraz Stokrotka do 54 supermarketów.

W maju zarząd dystrybutora artykułów spożywczych i chemicznych podpisał umowę zakupu 100 proc. akcji sieci BOS.

— Chcemy być firmą ogólnopolską, a fuzja z BOS nas do tego przybliża. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Teraz przygotowujemy wniosek do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, od którego zgody uwarunkowany jest zakup akcji. Będziemy też w tym czasie konsolidować się z mniejszymi firmami — mówi Artur Kawa.

Prezes prognozuje, że sprzedaż na koniec roku sięgającą 1,4 mld zł. Spodziewane jest też zwiększenie zysku netto.

— Teraz obserwujemy stabilny wzrost spółki, ale w przyszłości można spodziewać się przyspieszenia, a to z kolei wpłynie na wzrost wartości akcji. Dynamika zysku netto jest większa niż przychodów, co świadczy o trwałej poprawie rentowności — komentuje Remigiusz Sopel, analityk DM IDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy