10 Akademia MSP w realu i on-line

opublikowano: 26-03-2020, 22:00

Za nami jubileuszowa, 10 Akademia wspierania rozwoju MSP. Przypadła na czasy niepokoju wywołanego koronawirusem.

Tym bardziej dziękujemy, że byli Państwo z nami. W tym roku odwiedziliśmy Rzeszów, Białystok, Gdynię i Poznań. Na spotkanie z naszymi ekspertami przybyło blisko 150 osób. Planowaliśmy jeszcze przeprowadzenie Akademii w Krakowie i Katowicach, ale wirus zatrzymał nas w domach. Zatrzymał, ale nie powstrzymał od kontaktu z Państwem. Od czego są nowoczesne technologie. Zaprosiliśmy Państwa na webinarium. I tu padł rekord. W sumie wystąpienia naszych ekspertów śledziło blisko 300 osób. To udowodniło nam dwie rzeczy: potrzebę pozyskiwania informacji o wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmach oraz to, że niezależnie od tego, iż wielu z nas uziemionych zostało w domach, to chcemy nadal normalnie pracować i wykonywać swoje zadania. Chcemy, aby nasze firmy nadal się rozwijały.

Jak wspomniałam, tematem przewodnim tej Akademii, podobnie jak zorganizowanej jesienią ubiegłego roku, były PPK. Nie bez powodu powtarzaliśmy temat. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym już w kwietniu średniej wielkości przedsiębiorstwa, czyli te, które zatrudniają od 50 do 249 osób, będą musiały podpisać z wybranymi operatorami stosowne umowy dotyczące prowadzenia i obsługi PPK. Nie bez przyczyny piszę to zastrzeżenie. Obecnie trwają prace legislacyjne mające na celu przedłużenie tego okresu do jesieni — o czym więcej znajdą Państwo w wywiadzie obok. Na kolejnych stronach zamieszczamy najważniejsze informacje z prezentacji przedstawianych przez naszych ekspertów podczas konferencji.

W ostatnim akapicie zwykle informowałam Państwa, kiedy zamierzamy przeprowadzić kolejną Akademię. I jeszcze dwa tygodnie temu faktycznie mieliśmy dosyć sprecyzowane plany. Teraz napiszę wprost, nie wiemy. Ale jeśli nie uda nam się spotkać osobiście, to z wielką radością zaprosimy Państwa na kolejne webinaria.

Zapraszamy do zapoznania się z retransmisją webinarium "Akademia Wspierania i Rozwoju MSP" >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane