10 najdroższych nieruchomości

DI, Na podstawie raportu firmy Emmerson
opublikowano: 15-05-2012, 11:59

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce nie ma długiej historii. Jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat po mimo zawirowań w światowej, ale również i polskiej gospodarce odnotowywano systematyczny wzrost liczby ofert tego rodzaju obiektów.

Poniżej przedstawiono zestawienie kilku najciekawszych nieruchomości z wyższej półki w największych miastach naszego kraju. Warto podkreślić, że nie tylko ceny, ale również i sam standard niektórych domów, czy mieszkań mogą wywołać zawroty głowy u przeciętnego Kowalskiego.

Warszawa

W Warszawie osoby dysponujące dużymi zasobami gotówki powinny zainteresować się apartamentem zlokalizowanym na ostatniej kondygnacji w 6- piętrowej kamienicy przy Alei Szucha. Lokal składa się z czterech pokoi rozlokowanych na 174 mkw. Wyjątkowa lokalizacja oraz wysoki standard sprawiają, że aby zostać jego właścicielem trzeba uszczuplić stan konta o 2,6 mln zł.

Osobom poszukującym rezydencji w niewielkiej odległości od Warszawy warto polecić  ekskluzywny dom w Konstancinie. Całkowita powierzchnia obecnie odrestaurowanego budynku wzniesionego w 1909 r. wynosi ponad 1,2 tys. mkw. Cena składającej się z aż siedemnastu pokoi nieruchomości wynosi bowiem 19,5 mln zł.

Kraków
W grodzie Kraka na uwagę zasługuje 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 76 mkw., za które trzeba zapłacić 1,1 mln zł. Mieszkanie to jest usytuowane w położonym nad Wisłą w apartamentowcu z 2009 r., przy ulicy Ludwinowskiej. Cena w tym przypadku zawiera dodatkowo 30- metrowy taras, miejsce postojowe na trzy auta oraz widok z okna na Wawel.

Osoby szukające mieszkania blisko Rynku Głównego powinny zastanowić się nad  lokalem w kamienicy przy ulicy Floriańskiej, który czeka na chętnego skłonnego wyłożyć nieco ponad 2,5 mln zł. Będąca w trakcie remontu nieruchomość złożona jest z pięciu pokoi, a powierzchnia mieszkalna wynosi 168 mkw.

Wrocław
W stolicy Dolnego Śląska na kupca czeka luksusowy, dwupoziomowy apartament o powierzchni 118 mkw. Za 4- pokojowy lokal położony przy ulicy Garwolińskiej w dzielnicy Krzyki właściciel żąda 635 tys. zł.

Z kolei przy Alei Piastów do wzięcia jest czterokondygnacyjny dom. Na metrażu wynoszącym 330 mkw. usytuowanych jest siedem pokoi. W skład nieruchomości wchodzi również 11- arowa działka. Aby zostać właścicielem tego obiektu trzeba wydać 1,2 mln zł.

Poznań
W Poznaniu atrakcyjną propozycję nieruchomości z wyższej półki może stanowić  ekskluzywna willa zlokalizowana przy ulicy Pokrzywno. Posiadłość ta, której cena wynosi 4,1 mln zł oprócz domu o powierzchni 540 mkw. wybudowanego w 2000 r., składa się również ze 100 - arowej działki.

1,6 mln zł tyle trzeba z kolei wydać na lokal mieszkalny w jednym z najbardziej ekskluzywnych apartamentowców w Poznaniu, przy ulicy Wyspiańskiego. Cena dotyczy 100-metrowego mieszkania wykończonego w najwyższym standardzie.

Trójmiasto

W Sopocie dla osób poszukujących mniejszych mieszkań, ale nadal w wysokim standardzie ciekawym rozwiązaniem może być kupno 2- pokojowego lokalu położonego przy ulicy Pułaskiego. W tym wypadku za 31 mkw. mieszkania usytuowanego w budynku znajdującym się niedaleko molo trzeba zapłacić 379 tys. zł.

Z kolei osoby zainteresowane nieruchomościami w zabudowie jednorodzinnej mogą zainteresować się ofertą sprzedaży domu w Gdyni - Orłowie. Cena za ponad 760 mkw. powierzchni mieszkalnej budynku znajdującego się na 9- arowej działce została ustalona na poziomie 3,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Na podstawie raportu firmy Emmerson

Polecane