10 spadkobierczyń miliarderów

ŁO, forbes.com
opublikowano: 14-07-2010, 22:48

Nie mają nic wspólnego z rozkapryszoną Paris Hilton. To wykształcone i doświadczone zawodowo kobiety, które świetnie radzą sobie w biznesie.

Imperia przejmują nie tylko pierworodni synowie miliarderów. „Forbes” przygotował listę córek wielkich przedsiębiorców, które stoją u boku ojców gotowe do przejęcia interesów. Niektóre już to zrobiły.

Holly Branson - córka Richarda Bransona
majątek - 4 mld USD
28-latka temperamentem nie ustępuje ojcu, założycielowi imperium Virgin. Zrezygnowała ze studiowania medycyny i przewinęła się już przez kilka spółek wchodzących w skład konsorcjum. Zaskakuje świeżymi pomysłami, zupełnie jak tata.

Aerin Lauder - córka Ronalda Laudera
majątek - 2,6 mld USD
Od wielu lat związana z rodzinną firmą kosmetyczną Estée Lauder. O początku kariery przeszła przez wszystkie stopnie zawodowej hierarchii, obecnie jest wiceprezesem.

Ivanka Trump - córka Donalda Trumpa
majątek - 2 mld USD
Córka legendarnego inwestora i celebryty sumiennie realizuje politykę ojca. Jako wiceprezydent Trump Organization jest odpowiedzialna za ekspansję na rynku nieruchomości. Wcześniej pracowała jako modelka.

Nisa Godrej - córka Adiego Godreja
majątek - 5,2 mld USD
Córka znanego przedsiębiorcy z Indii od 10 lat jest wdrażana w struktury firmy. Będzie się zajmowała zarządzaniem kapitałem ludzkim, czyli 20 tys. pracowników.

Dylan Lauren - córka Ralpha Laurena
majątek - 4,6 mld USD
36-letnia córka znanego projektanta mody prowadzi z sukcesami także swój biznes. Jest właścicielką największego na świecie sklepu z cukierkami - Dylan's Candy Bar. Interes się kręci i w USA Dylana ma już w sumie 5 sklepów w najlepszych lokalizacjach m.in. na stadionie New York Yankees.

Jennifer Woo - córka Petera Woo
majątek - 4,3 mld USD
Przejęła jeden z interesów ojca, sieć Lane Crawford oferującą luksusowe towary. Jennifer biznes rozwija i wprowadza na nowe rynki.

Roshni Nadar - córka Shiva Nadara
majątek - 4,2 mld USD
Mająca zaledwie 28 lat dziewczyna została w 2009 roku prezesem HCL Corporation, giganta branży IT założonego przez ojca.

Emma Bloomberg - córka Michaela Bloomberga
majątek - 18 mld USD
Starsza z córek (31 lat) potentata medialnego i burmistrza Nowego Jorku. Na razie znana z działalności charytatywnej pracuje w Robin Hood Foundation, organizacji zajmującej się walką z ubóstwem.

Andrea Soros - córka George'a Sorosa
majątek - 14 mld USD
Obrończyni praw Tybetu, prowadzi fundację zajmującą się promowaniem tybetańskiego dziedzictwa kulturowego.

Silvana i Roberta Armani - bratanice Giorgio Armaniego
majątek - 5,3 mld USD
Wprawdzie nie córki projektanta, ale od początku swojej zawodowej kariery budują imperium wuja. Silvana jest obecnie dyrektorem kreatywnym, a Roberta zajmuje się public relations.

Zobacz listę i zdjęcia dziedziczek miliarderów na forbes.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, forbes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy