10 spółek polecanych na luty

opublikowano: 02-02-2021, 20:00

Analitycy Biura Maklerskiego BNP Paribas wytypowali 10 spółek, które ich zdaniem mogą się pozytywnie wyróżnić na GPW w tym miesiącu

Z tego artykułu dowiesz się:

  • które spółki polecają analitycy na luty i jakie jest uzasadnienie,
  • które spółki pojawiły się na liście faworytów,
  • które spółki straciły na atrakcyjności.

Nowości na liście faworytów w porównaniu z zestawieniem z początku stycznia to Pekabex, Kernel i Ten Square Games. Nie ma na niej już natomiast Asseco SEE, XTB i Budimeksu.

1. Stalprodukt

Spółka po raz pierwszy od wielu kwartałów zaczęła pozytywnie zaskakiwać wynikami, a analitycy BM BNP Paribas oczekują utrzymania korzystnego trendu z uwagi na wzrosty cen cynku oraz poprawę koniunktury na rynku stali.

Na tym ostatnim ceny zbliżają się do rekordowego 1 tys. EUR za tonę, a od dołka w sierpniu 2020 r. wzrosły o około 150 proc.

2. Benefit Systems

Eksperci biura podkreślają, że spółka bez problemu przeszła rynkowe zawirowania w trakcie pierwszej fali COVID-19, szybko zaczęła odzyskiwać klientów i jest ich zdaniem przygotowana do szybkiej odbudowy biznesu w 2021 r.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu siłownie i kluby fitness wciąż są zamknięte i nie zmieni się to przynajmniej do połowy lutego.

3. PlayWay

Wydawca gier w opinii analityków ma wysoką zdolność do generowania gotówki, płaci dywidendę (za 2019 r. było to 9,46 zł na akcję), dysponuje bogatym portfelem gier oraz interesującym backlogiem, co czynią tę spółkę naszym faworytem analityków BM BNP Paribas w branży gier.

4. ML System

Specjaliści biura podkreślają, że spółka z jednej strony mocno korzysta na rosnącej w Polsce popularności instalacji fotowoltaicznych, a z drugiej rozwija także ciekawe technologie produkcji innowacyjnych szyb z powłokami kwantowymi.

5. Wielton

Zdaniem analityków, optymalizacja produkcji powinna w 2021 r. wpłynąć korzystnie na marże, co przy oczekiwanym powrocie sprzedaży do poziomu z 2019 r. powinno znacząco poprawić sytuację fundamentalną spółki.

6. LiveChat

W III kwartale 2020 spółka zwiększyła liczbę klientów głównej aplikacji LiveChat przy jednoczesnym wzroście ARPU (średniego przychodu z użytkownika). Eksperci dostrzegają również duży wzrost klientów aplikacji ChatBot. Druga fala pandemii koronawirusa ich zdaniem wzmocni dynamiczny trend digitalizacji przedsiębiorstw, gdzie jedną z kluczowych potrzeb jest obsługa klienta online, na co odpowiedzią jest aplikacja LiveChatu.

W połowie stycznia LiveChat podał szacunkowe dane finansowe - za okres od października do grudnia 2020 r. Przychody wyniosły 12,2 mln USD (+44,9 proc. r/r). W I kw. sprzedaż wyniosła 10,35 mln USD, a II kwartale 11,4 mln USD.

7. TIM

Grupa systematycznie zwiększa udział handlu online w sprzedaży, co w obecnym otoczeniu jest mocnym impulsem dla wyników. Analitycy pozytywnie oceniają perspektywy firmy w kolejnych kwartałach z uwagi na oczekiwany dalszy wzrost kanału online oraz B2B, zmianę miksu produktowego oraz mocny bilans, co powinno sprzyjać utrzymaniu wypłaty dywidendy w kolejnych latach.

30 grudnia 2020 TIM wypłacił zaliczkę na poczet dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 1,2 zł na akcję.

8. Pekabex

Spółka posiada rekordowy portfel zleceń, korzysta na strukturalnym wzroście użycia prefabrykatów i funkcjonuje w branżach bardziej odpornych na potencjalne spowolnienie inwestycji (logistyka, mieszkania). Analitycy podkreślają, że zarząd widzi znaczny potencjał w przejęciu niemieckiej firmy z branży prefabrykatów doceniają mocny bilans, umożliwiający regularną wypłatę dywidendy.

Z zysku za 2019 r. spółka wypłaciła 0,16 zł dywidendy na akcję.

9. Kernel

Spółka opublikowała już dane operacyjne za IV kwartał 2020 r. Odnotowała dwucyfrowy wzrost wolumenów w głównych obszarach działalności (sprzedaż oleju, usługi przechowywania i eksportu zbóż). Kernel jest zdaniem analityków na drodze do osiągnięcia rekordowych wyników w roku obrotowym 2020/21, a kolejnym czynnikiem wspierającym jest zakończony program inwestycyjny, dotyczący infrastruktury handlu zbożami. Zwiększenie wolnych przepływów pieniężnych pozwoli więc na zmniejszenie zadłużenia i wypłatę wyższej dywidendy, uważają specjaliści. W ich ocenie spółka może też być beneficjentem poprawiających się cen zbóż na świecie.

10. Ten Square Games

Analitycy uważają, że negatywne czynniki w postaci zmian w zarządzie, ABB [założyciele sprzedali prawie 10 proc. akcji za 355 mln zł - red.], czy porzuceniu wybranych projektów zostały przez inwestorów zdyskontowane. W najbliższych miesiącach inwestorzy powinni koncentrować się na wzroście sprzedaży “Hunting Clasha” (według portalu Sensor Tower, w styczniu tytuł ten wypracował 1,3 mln USD przychodów), przy stabilizacji przychodów z “Fishing Clash” (8 mln USD przychodów w styczniu według Sensor Tower). Sentyment do spółki może także ich zdaniem poprawiać IPO Huuuge Games.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane