10 ulubionych prezesów Ameryki

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 08-06-2016, 11:41

Bob Bechek z koncernu Bain & Company uzyskał najwyższy wskaźnik aprobaty i uznania ze strony pracowników, wynika z najnowszego raportu firmy Glassdoor. W czołówce znaleźli się szefowie Facebooka i Apple'a.

Amerykański portal karierowy Glassdoor przygotował zestawienie najwyżej ocenianych przez pracowników prezesów. Na czele znalazł się Bob Bechek z bostońskiej firmy konsultingowej Bain & Company, który wyprzedził Scotta Scherra z informatycznego koncernu Ultimate Software i Dominica Bartona z McKinsey & Company, innego konsultingowego giganta.  

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg

KAY NIETFELD/dpa/FORUM

Tegoroczna lista mocno różni się od poprzedniej. Rok temu liderem był Larry Page, współzałożyciel i prezes Google’a, którego tym razem zastąpił w czołówce niżej notowany nowy szef internetowego potentata Sundar Pichai. Page po korporacyjnych przekształceniach został prezesem Alphabet, do którego należy Google.  

Pozycje w czołówce utrzymali Mark Zuckerberg z Facebooka, najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie i Tim Cook, szef producenta iPhone’ów.

Po raz pierwszy na liście pojawił się Joseph R. Sivewright z Nestle Purina PetCare i to od razu w pierwszej dziesiątce.  

Ranking bazuje na anonimowych ocenach wystawianych prezesom przez pracowników za pośrednictwem platformy Glassdoor.  

10 najwyżej ocenianych prezesów 

1. Bob Bechek - Bain & Company

2. Scott Scherr - Ultimate Software

3. Dominic Barton - McKinsey & Company

4. Mark Zuckerberg - Facebook

5. Jeff Weiner - LinkedIn

6. Marc Benioff - Salesforce

7. Sundar Pichai - Google

8. Tim Cook - Apple

9. Joseph R. Sivewright - Nestle Purina PetCare

10. Jim Whitehurst - Red Hat

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu