100 Kobiet Biznesu 2013 (RANKING)

DI
opublikowano: 03-12-2013, 20:34

Barwna galeria najbardziej przedsiębiorczych kobiet w polskim biznesie – tak w skrócie określić można listę stu pań wyróżnionych w rankingu „100 Kobiet Biznesu 2013”. W głosowaniu internautów zwyciężyła Elżbieta Bieńkowska.

"Puls Biznesu” nagrodził zwyciężczynie trzeciej edycji zestawienia podczas wtorkowej gali w Teatrze Wielkim.

Laureatki musiały pełnić funkcję prezesa lub właściciela firmy przez co najmniej dwa lata i w tym okresie wykazać się wysoką dynamiką sprzedaży i zysku.

Szczegółowe zasady rankingu, prezentację nagrodzonych i pełną listę 100 kobiet biznesu mijającego roku znaleźć można w środowym „Pulsie Biznesu” (dla prenumeratorów) i internetowym serwisie „Puls Biznesu Premium”>>

Podium w kategorii spółek z przychodami do 50 mln zł
1.    Agata Krawczyk, prezes Apartment House
2.    Patrycja Wolska, prezes B2B Consulting
3.    Marta Ferenc, prezes Almy

Podium w kategorii spółek z przychodami powyżej 50 mln zł
1.    Barbara Woźniak, prezes BestOil
2.    Ilona Potok, prezes Elmex Logistic Groupe
3.    Agnieszka Malinowska, Energa Operator Eksploatacja i Inwestycje Płock

Dopełnieniem rankingu „100 Kobiet Biznesu” było głosowanie czytelników „Pulsu Biznesu”. Internauci wybierali spośród wytypowanych przez redakcję 10 pań, które – naszym zdaniem –wyróżniły się w biznesie w ostatnich 12 miesiącach skuteczną strategią, dobrymi wynikami biznesowymi, odważnymi decyzjami czy choćby imponującym awansem. Wśród nominowanych znalazły się nie tylko menedżerki, ale też przedstawicielki administracji państwowej, których zasługi dla biznesu trudno przecenić.

Trzy pierwsze miejsca, po podsumowaniu 6500 głosów internautów, zajęły:

1.    Elżbieta Bieńkowska, wicepremier

Nikt tak nie mnoży przez dzielenie. Sprawnie rozdziela i wykorzystuje unijną pulę przeznaczoną dla Polski. Mimo że to jeden z największych krajowych budżetów, udało się go prawie w pełni zrealizować, i to bez większych niedociągnięć. Skutecznie wykorzystywane granty zmieniają polską gospodarkę. Sprawne dzielenie funduszy doceniła także Unia Europejska, przyznając Polsce na nową perspektywę budżetową na lata 2014-20 większą pulę niż w obecnej. Teraz resort Elżbiety Bieńkowskiej pracuje nad przygotowaniem programów dla nowej perspektywy.

2.    Magdalena Nawłoka, wiceprezes grupy Allianz Polska

Transfer roku

Jej transfer z zarządu Generali do zarządu grupy Allianz był jednym z najważniejszych w branży ubezpieczeniowej. Zostawiła Generali w znakomitej kondycji i postawiła na nowe wyzwanie, jakim będzie porządkowanie biznesu ubezpieczeniowego firmy Allianz w Polsce. Potrzebuje ona nowego impulsu rozwojowego i Magdalena Nawłoka niewątpliwie nim będzie. Ponadto warto podkreślić, że „Business Insurance”, jeden z najstarszych amerykańskich tygodników ubezpieczeniowych, uhonorował ja tytułem Woman to Watch, przyznanym 25 kobietom z całego świata, których kariery warto śledzić.

3.    Ewa Misiak, prezes Baby & Care.

Sukces mamy

Pracująca mama, która chce ułatwić życie innym pracującym mamom. Ewa Misiak to już nie tylko żona Tomasza Misiaka, lecz bizneswoman na całego. A tych, niestety, mamy jak na lekarstwo. Ewa Misiak, wykorzystując należącą do męża agencję zatrudnienia Work Serivce, zbudowała ogólnopolską sieć niań, guwernantek i opiekunek. Pracujący rodzice lub ich firmy mogą za jej pośrednictwem legalnie zatrudnić panią do opieki dla swojego potomstwa, a nawet wynająć pielęgniarkę. Ponadto pani prezes marzy się, żeby wyciągnąć z szarej strefy 300 tys. kobiet pracujących jako opiekunki do dzieci. Cel szczytny,
opiekuńczo-medyczny biznes też.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 100 Kobiet Biznesu 2013 (RANKING)