100 mln zł dla firm na studia

MILO
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Do końca marca można składać wnioski o pokrycie 80 proc. kosztów nauki pracowników.

Do końca marca można składać wnioski o pokrycie 80 proc. kosztów nauki pracowników.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) dofinansuje studia podyplomowe pracowników firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

— Z wnioskiem o przeprowadzenie studiów musi wystąpić uczelnia wyższa — mówi Monika Karwat-Bury, rzeczniczka PARP.

Ale uwaga! To nie uczelnia jest liderem projektu. Może być partnerem, a liderem — przedsiębiorstwo.

Konkursem zainteresowana jest warszawska Akademia Leona Koźmińskiego.

— Myślimy głównie o projektach z zakresu finansów i zarządzania, adresowanych do pracowników przedsiębiorstw m.in. do inżynierów — informuje Andrzej Kuśmierz, dyrektor centrum rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego.

Obecnie uczelnia realizuje trzy projekty w ramach podobnego z zeszłego roku. Są to studia podyplomowe, na które rekrutuje słuchaczy z całej Polski. Zakończą się w 2011 r.

PARP zakłada, że projekt może trwać do 36 miesięcy. Pracownicy firm mogą liczyć na dofinansowanie do 80 proc. wydatków na studia.

Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być zarówno pracownicy etatowi, jak i właściciele, kierownicy oraz partnerzy (wspólnicy) prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwie i czerpiący z niego korzyści finansowe.

W jednej edycji studiów podyplomowych nie może brać udziału więcej niż 20 proc. osób zatrudnionych u tego samego pracodawcy. Wartość projektów nie może być niższa niż 400 tys. zł, ale nie może przekraczać 15 mln zł.

Łączna kwota przeznaczona przez PARP na dofinansowanie projektów w ramach tego konkursu wynosi 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu