100 mln zł na badania

opublikowano: 24-07-2018, 22:00

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (PFN) ogłosiła nowy konkurs finansujący prace badawcze.

Program Team-Net ma zachęcić jednostki naukowe do większej współpracy, tworząc pole do realizacji interdyscyplinarnych projektów. A jak zaznacza dr Tomasz Poprawka, wicedyrektor ds. działalności programowej w FNP, w Polsce ich potencjał w tym zakresie jest słabo wykorzystywany, nie jest też w pełni użytkowana dostępna w kraju infrastruktura badawcza.

Celem programu jest przede wszystkim zachęcenie polskich jednostek naukowych i pracujących w nich badaczy do nawiązywania ściślejszej współpracy naukowej.
Zobacz więcej

Celem programu jest przede wszystkim zachęcenie polskich jednostek naukowych i pracujących w nich badaczy do nawiązywania ściślejszej współpracy naukowej. Fotolia

O pieniądze z łącznej puli 100 mln zł będą mogły się starać grupy badawcze utworzone z minimum trzech, a maksimum sześciu jednostek naukowych. Najlepiej gdyby pochodziły z różnych regionów kraju — takie zastrzeżenie w programie ma zwiększyć aktywność placówek spoza województwa mazowieckiego. Tematyka proponowanych prac badawczych powinna być zgodna z listą Krajowych Inteligentnych Specjalizacji oraz łączyć co najmniej dwie dziedziny nauki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu