100 mln zł z Izraela do Solarisa

opublikowano: 21-12-2015, 22:00

O 50 proc. wzrośnie liczba polskich autobusów jeżdżących po Izraelu. To skutek trzech grudniowych kontraktów.

Gdy znaczna część Polaków zajmuje się kupowaniem gwiazdkowych prezentów, bolechowicki Solaris Bus & Coach otrzymał prezent z miasta, w którym dorastał Jezus Chrystus. Nazaretański przewoźnik Afifi Group podpisał kontrakt na zakup w Polsce 20 autobusów — dziesięciu międzymiastowych i dziesięciu typowo miejskich. 30 pojazdów trafi do firmy Egged, działającej zarówno w Izraelu, jak i poza nim. Autobusy będą obsługiwać głównie linie miejskie w Tel-Awiwie.

Część z nich trafi do Jerozolimy. 60 polskich autobusów skieruje na ulice Tel-Awiwu spółka Dan. Zarówno w przypadku Tel- -Awiwu, jak i Jerozolimy będzie to debiut polskich autobusów. Łączna wartość kontraktów na sprzedaż 110 autobusów to około 100 mln zł.

— W ostatnich latach Izrael staje się dla nas jednym z bardziej znaczących rynków eksportowych. To również zasługa naszego lokalnego partnera i dystrybutora — firmy UBSI — mówi Dariusz Michalak, wiceprezes Solarisa.

Solaris jest obecny w Izraelu od 2012 r. UBSI to jego lokalny dystrybutor, dzięki któremu na tamten rynek trafiło blisko 200 polskich autobusów. Realizacja zawartych ostatnio kontraktów jest zaplanowana na okres od marca do maja 2016 r. Poza autobusami Solaris produkuje trolejbusy i tramwaje. Do tej pory firma dostarczyła ponad 13 tys. pojazdów do 29 państw. Spółka zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i blisko 300 w zagranicznych oddziałach.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu