100 opon na 100-lecie Rajdu Monte Carlo

DI
opublikowano: 19-11-2010, 11:30

Świat motoryzacyjny przygotowuje się do świętowania setnej rocznicy Rajdu Monte Carlo. Michelin uczci ten jubileusz przekazując 100 opon wyścigowych 25 kierowcom - amatorom, którzy zajmą najwyższe miejsca w ostatecznej klasyfikacji rajdu.

Grupa Michelin jest zaangażowana w sporty motorowe od 1895 roku, kiedy w wyścigu Paris-Bordeaux-Paris wystartował Eclair, pierwszy w historii samochód wyposażony w opony pneumatyczne. Auto skonstruowane przez założycieli firmy braci Henri i Eduard Michelin dowiodło, że opony wypełnione powietrzem są przyszłością motoryzacji. Od tamtej pory, czyli od 115 lat, Michelin zwiększa udział w wyścigach samochodowych.

Udział w rajdach samochodowych, a także motocyklowych umożliwia Michelin testowanie innowacji technologicznych w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Michelin stale zwiększa udział w wyścigach samochodowych.
Michelin stale zwiększa udział w wyścigach samochodowych.
None
None

79. Rajd Monte Carlo to pierwsze wydarzenie Federacji Intercontinental Rally Challenge w kalendarzu na rok 2011. Wyścig rozpocznie się od startu we francuskim Valence 18 stycznia i potrwa do 22 stycznia. Linię mety kierowcy przekroczą w Monako.

Pierwszy rajd Monte Carlo odbył się w 1911 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane