11 mln dla doradców MSP

opublikowano: 13-10-2014, 00:00

Prowadzisz usługi doradcze dla małego biznesu? Masz szansę na finansowe wsparcie — ale musisz się śpieszyć.

Trwa druga edycja konkursu z pieniędzmi na rozwój doradztwa pochodzącymi z programu operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach poddziałania 2.2.1 pod nazwą „Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP” do wzięcia jest 11 mln zł. Konkursowe zmagania ponownie przeprowadza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Na składanie wniosków zostało już tylko kilka dni. Aby ubiegać się o wsparcie, trzeba spełniać kilka warunków. Po pierwsze — zajmować się wykonywaniem ogólnych usług doradczych na rzecz mikro- i małych firm. W ostatnich dwóch latach, licząc do dnia złożenia projektu, wnioskodawca musi mieć na swoim koncie realizację minimum pięciu usług doradczych, które dotyczą pomocy w pozyskiwaniu finansowania zwrotnego dla MSP o łącznej wartości co najmniej 5 mln zł (netto). Kolejny warunek — te fundusze powinny być pozyskane we współpracy z minimum trzema podmiotami udzielającymi finansowania zwrotnego.

Wnioskodawca może złożyć tylko jeden projekt. PARP może mu dać do 630 tys. zł. To oznacza, że założona średnia wartość wsparcia na przetestowanie i wdrożenie usługi u każdego z co najmniej 35 klientów wynosi maksymalnie 18 tys. zł.

15.10 Do tego dnia do godziny 16.30 można składać wnioski w konkursie z dotacjami.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://pokl.parp.gov.pl/ index/more/42969

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane