11 spółek polecanych przez DM BPS

opublikowano: 10-01-2014, 00:00

Analitycy Domu Maklerskiego BPS w najnowszej strategii inwestycyjnej polecają akcje jedenastu spółek z warszawskiej giełdy.

W rekomendowanym portfelu znalazły się Gino Rossi, Bytom, Monnari Trade, Redan, Wojas, Synthos, ING BSK, Sfinks, Hygienika, Coal Energy i Paged. Zdaniem analityków DM BPS, spółki obuwniczo-odzieżowe pokażą dobre wyniki za IV kw. 2013 r., dlatego też w portfelu jest ich aż pięć, w tym w porównaniu z poprzednim zestawem przybył Wojas.

„Po sprzedaży pakietu akcji Gino Rossi spółka ma pieniądze na inwestycje w sieć sprzedaży oraz rozszerzenie oferty produktowej” — napisali analitycy w uzasadnieniu. Nowymi spółkami na liście faworytów są też Coal Energy i Paged.

Pierwsza z nich dodana została w oczekiwaniu na odbicie kursu z historycznych minimów, a Paged może być w ocenie DM BPS beneficjentem ożywienia gospodarczego w Polsce. „Poprawa w spółce widoczna jest na poziomie sprzedaży, a szczególnie dynamicznie rozwija się segment sklejki. Z jednej strony jest to związane z toczącym się konfliktem w Syrii (wzrost wykorzystania palet), a także nachodzącymi zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi (wykorzystanie naczep).

Pozytywnie prezentuje się również strona kosztowa spółki. Po raz pierwszy od 2009 zaobserwować można stabilizację cen drewna — głównego surowca Pagedu, co związane jest ze spadkiem zapotrzebowania ze strony elektrowni na biomasę. Paged wciąż notowany jest z atrakcyjnym wskaźnikiem P/E 7,7, z dyskontem do głównych konkurentów Forte (P/E18,2) oraz Grajewa (P/E 9,7)” — podkreślają analitycy biura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane