12 spółek kandyduje do Portfela PB

Tuzin nowych propozycji inwestycyjnych to efekt konkursu rozpisanego wśród naszych czytelników.

Od początku roku notowania Portfela PB spadły o 22 proc. Wyniki redakcyjnych inwestycji pozostają daleko w tyle za indeksami małych i średnich spółek, na których zbudowany jest portfel. Od początku roku WIG50 stracił 6 proc., a WIG250 jest prawie 17 proc. pod kreską. Dlatego o pomoc w przebudowie portfela poprosiliśmy naszych czytelników. Efekt to dwanaście propozycji, z których część wkrótce trafi na listę redakcyjnych inwestycji.

Gwiazdy znów błysną

Najbaczniejszą uwagę uczestnicy zwrócili na CCC. Od blisko roku kurs firmy, prowadzącej sieć sklepów obuwniczych, znajdował się w konsolidacji po silnych zwyżkach z 2013 r.

Zdaniem pana Grzegorza, dobiega ona powoli końca, a dobra sytuacja fundamentalna popchnie niebawem notowania w stronę nieosiągniętego dotychczas pułapu 200 zł. Pan Piotr zapowiada także powrót dobrej passy innych spółek z branży dóbr konsumenckich — producentów gier komputerowych.

Jego zdaniem, warta rozważenia jest długoterminowa inwestycja w CD Projekt, a kupno akcji CI Games należałoby według niego traktować jako okazję krótko- lub co najwyżej średnioterminową. „Na początku przyszłego roku CD Projekt wydaje kolejną część gry „Wiedźmin”, która jest gwarantowanym hitem. Tymczasem wypuszczana w październiku „Lords of the Fallen” być może pozwoli CI Games wejść na rynek gier komputerowych z wyższej półki” — ocenia pan Piotr.

Spadły, więc odbiją?

Pan Jacek radzi zwrócić uwagę na Ergis. W pierwszym półroczu spółka zwiększyła zysk operacyjny o ponad połowę. Akcje są jego zdaniem dalekie od przewartościowania, a panująca na rynku tendencja zwyżkowa wyniosła notowania najwyżej od 6,5 roku. Drugi typ pana Jacka to informatyczny Qumak, któremu w pierwszym półroczu udało się wyjść na plus. Tymczasem według pana Wojciecha najlepiej zainwestować w słabo ostatnio sobie radzące branże: chemiczną i wydobywczą. „Bardzo tania jest JSW. Indeksy cen surowców już rosną, a wkrótce od dna odbiją się także ceny węgla koksującego” — przekonuje pan Wojciech, który radzi zwrócić uwagę także na akcje Synthosu. Pan Piotr poleca papiery Pepeesu, wskazując, że nie są one narażone na skutki kryzysu związanego z sytuacją na Ukrainie. Tymczasem wspomniany już pan Grzegorz ma — oprócz CCC — jeszcze czterech faworytów. To operator farm wiatrowych PEP, działający w branży motoryzacyjnej Boryszew oraz reprezentujące sektor finansowy MCI i PZU. „Na wykresie PEP pojawił się ciekawy układ techniczny, a spółka pozyskała nowych inwestorów. W przypadku Boryszewa zaprocentują przeprowadzone w ostatnich latach zmiany w prowadzeniu biznesu. Zaletą MCI jest zróżnicowany portfel inwestycji, a kurs szykuje się do wyjścia z 6-miesięcznej konsolidacji. Sytuacja techniczna sprzyja także PZU, które będzie zbierać owoce po dokonanych przejęciach” — wylicza pan Grzegorz. Wczoraj kurs PZU wspiął się na historyczny szczyt, a firma otrzymała formalną zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie Link4.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 12 spółek kandyduje do Portfela PB