12 stycznia nowy prezes GPW

opublikowano: 16-12-2015, 13:15

Jeszcze nie wiadomo kto zastąpi Pawła Tamborskiego, ale wiadomo kiedy.

NWZA Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zwołane na 12 stycznia 2016 r. ma zając się powołaniem nowego szefa instytucji. Paweł Tamborski podał się do dymisji 3 grudnia, pozostając jednocześnie na stanowisku do końca 2015 r.

Zobacz więcej

GPW logo

TR, Puls Biznesu

- Giełda i rynek kapitałowy potrzebują dziś stabilności i przewidywalności. Polskie firmy powinny mieć łatwy dostęp do kapitału, żeby mogły się rozwijać i stanowić o sile polskiej gospodarki. Z mojego wieloletniego doświadczenia zawodowego wynika, że w relacjach zarząd spółki – akcjonariusze najważniejsze jest zaufanie. Nigdy nie byłem politykiem. W MSP pojawiłem się jako ekspert z rynku. Byłem dumny i dalej jestem, że swoje doświadczenia zawodowe mogłem wykorzystać dla Polski. Nie chciałbym dziś, aby giełda była uwikłana w gry polityczne – argumentował wtedy Paweł Tamborski, który na GPW przyszedł ze stanowiska wiceministra skarbu.

Z porządku obrad styczniowego NWZA wynika, że wymieniony zostanie także jeden lub więcej członków Rady Giełdy.

Z opisu projektów uchwał wynika, że rekonstrukcja nadzoru może dotknąć co najmniej reprezentantów akcjonariuszy mniejszościowych i domów maklerskich. Obecnie są to Jacek Lewandowski, prezes Ipopemy Securities, oraz Marek Słomski, prezes ING Securities. Nie jest jednak wykluczone, że zmiany będą większe. Cała rada liczy siedem osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 12 stycznia nowy prezes GPW