12 tys. zamrażarek po niskiej cenie

Wiktor Szczepaniak
16-12-2004, 00:00

Syndyk upadłego producenta lodów szuka chętnych na jego lodówki. Wycenia jedną na... 13 zł. Ale to nie zaskoczenie.

Trwa wyprzedaż aktywów po Augusto, upadłym w 2002 r. producencie lodów z Wielkopolski. Jego zakład produkcyjny w Kaliszu oraz część firmowych zamrażarek kupiła przed rokiem spółka Kilargo z Łodzi. Kilka dni temu syndyk Augusto wystawił na sprzedaż następną, ostatnią już, partię zamrażarek — 12 465 sztuk. Cena wywoławcza... 161 tys. zł.

— Taka liczba zamrażarek wynika ze stanu księgowego, jednak ile dokładnie ich jeszcze znajduje się w sklepach, tego dokładnie nie wiadomo — mówi Marek Robecki z Biura Syndyka TDR z Konina, które jako osoba prawna pełni funkcję syndyka.

Część zamrażarek dzierżawią właściciele sklepów. Co do reszty, nie wiadomo, ile z nich jeszcze działa i czy w ogóle istnieją.

— Stąd cena wywoławcza nie jest wygórowana — dodaje Marek Robecki.

Warto przypomnieć, że przed rokiem prawa do zamrażarek rościła sobie leasingująca je firma Kredyt Lease. Jednak — jak zapewnia Marek Robecki — roszczenia zostały przez sąd oddalone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 12 tys. zamrażarek po niskiej cenie