13 mln zł dotacji na adaptację

opublikowano: 06-03-2014, 00:00

Organizacje pracodawców mogą starać się o dotacje na projekty, które pomogą firmom dostosować się do nowych realiów gospodarczych.

Ruszył kolejny nabór o unijne dofinansowanie z poddziałania 2.1.2 „Partnerstwo dla zwiększania adaptacyjności” programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Tym razem do wzięcia jest 13 mln zł. O te pieniądze mogą starać się organizacje pracodawców i związkowców oraz ich struktury, a więc organizacje członkowskie, struktury regionalne, terenowe i branżowe.

Konkursowe zmagania ponownie przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Minimalna wartość projektu to 50 tys. zł, natomiast górny limit wynosi 3 mln zł. Głównymi odbiorcami przedsięwzięć mają być mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz ich pracownicy. Dofinansowanie pójdzie na realizację projektów, które mają na celu wzmocnienie potencjału firm przez opracowanie, upowszechnienie i wprowadzenie w życie nowych rozwiązań zwiększających zdolności adaptacyjne pracowników i całego przedsiębiorstwa.

Za każdym razem takie wdrożenie musi zostać poprzedzone analizą potrzeb firm, które mają skorzystać ze wsparcia (jej wyniki trzeba precyzyjnie opisać w treści wniosku). Wnioskodawcy mogą dostać grant na nawet 100 proc. wydatków związanych z realizacją projektu. Planowane przedsięwzięcia mogą dotyczyć takich obszarów tematycznych, jak formy i metody organizacji pracy (w tym w niepełnym wymiarze, pracy tymczasowej i telepracy), zarządzanie zmianą gospodarczą oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W grę wchodzą projekty, które obejmują np. budowę i realizację strategii innowacyjnych, nowe trendy rozwojowe i formy zatrudnienia.

Wnioski o dotacje trzeba złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres PARP oraz dostarczyć ich wersję elektroniczną za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP). Na realizację projektów wnioskodawcy mają maksymalnie 12 miesięcy. Przedsięwzięcia nie mogą trwać dłużej niż do 30 czerwca 2015 r.

WAŻNA DATA

31.03

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje.

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://pokl.parp.gov.pl/index/ more/38586

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu