130 mln zł na projekty miejskie

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 30-01-2017, 22:00

Pod koniec marca firmy MSP z Pomorza Zachodniego będą mogły starać się o preferencyjne pożyczki na inwestycje.

Jeszcze w tym kwartale Bank Ochrony Środowiska oraz Szczeciński Fundusz Pożyczkowy zaoferują pożyczki dla przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego na projekty miejskie.

Umożliwi to umowa podpisana w ramach inicjatywy Jeremie między tymi instytucjami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Do przedstawicieli biznesu z regionu trafi w postaci pożyczek 130 mln zł. Co ważne, będą one korzystnie oprocentowanei udzielane nawet na 17 lat. Przedsiębiorcy nie poniosą żadnych opłat związanych z ich przyznaniem, a także będą mogli skorzystać z dwuletniej karencji w spłacie.

Takie warunki finansowania mają zachęcić firmy do realizowania nawet wieloletnich, skomplikowanych przedsięwzięć. Chodzi o projekty miejskie polegające m.in. na adaptacji, przebudowie, renowacji czy modernizacji budynków. Wsparcie będzie można przeznaczyć na zakup, budowę lub modernizację obiektów produkcyjnych, usługowych i handlowych, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych, a także zakup wyposażenia, maszyn i urządzeń. Warto podkreślić, że inwestycja powinna wpłynąć pozytywnie na przynajmniej dwa z dziewięciu obszarów określonych w Zintegrowanym Planie Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich Województwa Zachodniopomorskiego.

— BGK wykorzystuje doświadczenie, jakie przez ostatnich siedem lat nabył w związku z realizacją programów Jeremie i Jessica, polegających na wdrażaniu instrumentów zwrotnych w ramach perspektywy 2007-13. Dzięki tym inicjatywom udało się wesprzeć wiele projektów inwestycyjnych, takich jak np. rewitalizacja dworca kolejowego w Sopocie, autobusowego w Płocku czy Hali Koszyki w Warszawie — podkreśla Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 130 mln zł na projekty miejskie