144 mln zł na biznes w sieci

Miłosz Marczuk
opublikowano: 07-07-2009, 00:00

Świadczysz e-usługi? Do końca lipca możesz starać się o unijne wsparcie inwestycji.

Świadczysz e-usługi? Do końca lipca możesz starać się o unijne wsparcie inwestycji.

Rozpoczyna się drugi etap naboru wniosków na dofinansowanie e-usług. Od 13 lipca aplikacje przyjmować będą wszystkie lokalne agencje rozwoju regionalnego właściwe dla lokalizacji projektu. Termin składania wniosków upływa 31 lipca.

Pieniądze otrzymają mikro- i małe firmy prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż rok. Mogą prowadzić interesy w różnych branżach, nie muszą posiadać wiedzy ani zasobów IT. Liczą się nowe rozwiązania, zapełnianie istniejących nisz i potrzeb rynkowych. Przedsięwzięcia dofinansowywane mogą być przez dwa lata. Wysokość wsparcia może sięgać 85 proc. wydatków. Wnioskować można o kwotę nie niższą niż 20 tys. zł, a maksymalne dofinansowanie sięga miliona złotych.

Białostocka firma AMDG za unijne pieniądze (z pierwszego etapu) realizuje projekt budowy portalu internetowego, który skontaktuje klientów z oferentami sprzętu medycznego. Jarosław Dobrzyński, właściciel, przez kilkanaście lat pracował w branży medycznej.

— Budujemy skomplikowaną wyszukiwarkę internetową, dzięki której będzie można zapoznać się z ofertą sprzętu potrzebnego do leczenia: od instrumentów rehabilitacyjnych po rentgeny. Wszystko będzie ostatecznie gotowe pod koniec przyszłego roku, choć już we wrześniu planujemy publiczną prezentację strony — opowiada Jarosław Dobrzański.

To był jego pierwszy wniosek o dofinansowanie, od razu otrzymał 600 tys. zł.

Firma Jarosława Dobrzańskiego kupiła serwery. Warunkiem refundacji jest zlokalizowanie ich w Polsce, w miejscu wskazanym jako lokalizacja projektu. W przeciwnym wypadku zakup serwera nie będzie stanowić kosztu kwalifikującego się do objęcia wsparciem. W przypadku zakupu zewnętrznych usług hostingowych lokalizacja dostawcy oraz serwera nie jest ograniczona terytorialnie.

Dofinansowanie e-biznesu to działanie 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Budżet obecnie ogłoszonego konkursu wynosi ponad 144 mln zł, natomiast budżet łączny w okresie 2007-13 to prawie 390 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu