145 mln zł na kanalizację

AJ
opublikowano: 17-11-2009, 00:00

Z pomocą UE Skarżysko- -Kamienna rozbuduje sieć kanalizacyjną. Przetargi ruszą na początku 2010 r.

Z pomocą UE Skarżysko- -Kamienna rozbuduje sieć kanalizacyjną. Przetargi ruszą na początku 2010 r.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Skarżysku-Kamiennej już wkrótce ogłosi przetargi na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Wartość projektu wynosi 145 mln zł. W 60 proc. sfinansuje go UE.

— Liczymy, że w ciągu miesiąca podpiszemy umowę na 80 mln zł dotacji z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko — mówi Agnieszka Wrona z MPWiK.

Brakujące pieniądze będą pochodziły z kredytu i własnych pieniędzy gmin Skarżysko-Kamienna i Skarżysko Kościelne.

— W ciągu miesiąca MPWiK ogłosi przetarg na kredyt komercyjny wysokości 53 mln zł. Na razie czekamy na promesę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dopłatę do odsetek — tłumaczy Ewa Wierzbowicz z MPWiK.

Projekt budowy kanalizacji jest podzielony na sześć kontraktów. Pierwszy, wartości 14 mln zł, dotyczy rozbudowy i modernizacji stacji uzdatniania wody. Kolejne cztery są związane z budową i renowacją kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej i tłocznej) o długości około 100 km na terenie obu gmin. Wartość każdego z nich wynosi około 24 mln zł. Kontrakt szósty, na rozbudowę oczyszczalni ścieków, jest wyceniany na około 20 mln zł. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na rezerwę budowlano-montażową (12 mln zł) i zarządzanie projektem.

— Rozbicie projektu na zadania wynika z jego dużej wartości i ma odpowiadać możliwościom potencjalnych wykonawców. Zainteresowanie inwestorów powinno być duże — ocenia Agnieszka Wrona.

Przetargi na realizację kontraktów będą ogłoszone na początku 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu