15 najbardziej zaufanych osób w USA

OSZ, rd.com
opublikowano: 14-05-2013, 13:17

Magazyn "Reader's Digest" opublikował listę 100 najbardziej zaufanych osób w Ameryce. Obok aktorów i gospodarzy porannych show, znalazło się kilku noblistów.

Redakcja "Reader's Digest" przygotowała listę 200 osób, które mają znaczący wpływ na opinię publiczną w USA. To przywódcy, gwiazdy, ludzie biznesu, decydenci. Całość przeszła później przez ocenę reprezentatywnej próbki osób dorosłych.

Tom Hanks razem z Halle Berry w filmie
Tom Hanks razem z Halle Berry w filmie "Atlas chmur" FOT. Bloomberg
None
None

Jakie są wyniki ankiety? Amerykanie ufają gwiazdom swojego kina. Na czele listy nie znalazł się żaden polityk, biznesmen, naukowiec czy dziennikarz. Pierwszą pozycję zajął Tom Hanks, kolejną Sandra Bullock, a podium zamknął Denzel Washington. Hollywood ma zresztą w ogóle silną reprezentację, bo do pierwszej dziesiątki wbiły się jeszcze aktorki Meryl Streep i Julia Roberts oraz reżyser Steven Spielberg.

Sporym zaufaniem cieszy się za oceanem Bill Gates i jego żona Melinda. Współzałożyciel gigantycznego koncernu Microsoft, lidera wśród producentów oprogramowania komputerowego, prowadzi wspólnie z małżonką fundację działającą na całym świecie i udziela się charytatywnie.

Wysoko plasują się zdobywcy Nagród Nobla. W czołówce znalazło się dwóch chemików i jeden ekonomista - Lloyd Shapley, genialny matematyk, który specjalizuje się w tzw. teorii gier.

Dopiero 65 miejsce zajął urzędujący prezydent USA Barack Obama, a charyzmatyczna Oprah Winfrey, symbol amerykańskiej telewizji, uplasowała się na 59 pozycji. Ankieta ujawniła też zawody, które zostały określone jako bardzo wiarygodne. Amerykanie najczęściej wymieniali w tym przypadku swoich osobistych lekarzy, duchowych doradców i nauczycieli swoich dzieci.

Publikujemy listę 15 najbardziej zaufanych osób w Ameryce. Całą setkę poznasz na stronie "Reader's Digest">>

Oto najbardziej zaufani:

1. Tom Hanks, aktor

2. Sandra Bullock, aktorka

3. Denzel Washington, aktor

4. Meryl Streep, aktorka

5. Maya Angelou, poetka i pisarka

6. Steven Spielberg, reżyser i producent filmowy

7. Bill Gates, biznesmen i filantrop

8. Alex Trebek, osobowość telewizyjna

9. Melinda Gates, filantropka

10. Julia Roberts, aktorka

11. Robert J. Lefkowitz, chemik i zdobywca Nagrody Nobla

12. Robin Roberts, dziennikarka telewizyjna

13. Clint Eastwood, aktor i reżyser

14. Brian K. Kobilka, chemik i zdobywca Nagrody Nobla

15. Lloyd Shapley, ekonomista i zdobywca Nagrody Nobla

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, rd.com

Polecane