15 najpiękniejszych tras świata (GALERIA)

DI, carsroute.com
opublikowano: 10-02-2011, 09:17

W ramach odskoczni od zakorkowanych ulic i podziurawionych dróg, proponujemy wędrówkę po najwspanialszych drogach świata.

NAJLEPSZE DROGI WEDŁUG CARSROUTE.COM>>

Portal CarsRoute.com przygotował niezwykłą wędrówkę po najwspanialszych drogach świata. Przejażdżka po tych trasach daje przyjemność, zapiera dech w piersiach bądź przeraża.

Na liście znalazło się kilka tras samochodowych z Norwegii, silną reprezentację mają też drogi alpejskie, jak słynna Col de Turini, czyli przełęcz znana z Rajdu Monte Carlo.

Pierwsze miejsce przyznano rumuńskiej Transfagarasan (zdjęcia w naszej galerii), która łączy historyczne regiony Transylwania i Wallachia. Drogę kazał wybudować dyktator Nicolae Ceausescu, miała być strategicznym obiektem wojskowym.

Najpiękniejsze drogi świata

1. Transfagarasan – Rumunia
2. Stelvio – Włochy
3. Lysebotn – Norwegia
4. Jebel Hafeet – Zjednoczone Emiraty Arabskie
5. Col de Turini – Francja
6. Los Caracoles – Chile i Argentyna
7. San Bernardino – Szwajcaria
8. Guoliang – Chiny
9. Trollstigen – Norwegia
10. Yungas “Road of Death” – Boliwia
11. Oberalp – Szwajcaria
12. Atlantic – Norwegia
13. Iroha-zaka – Japonia
14. Red Rock Scenic Road – USA
15. The Overseas Highway – USA

NAJLEPSZE DROGI WEDŁUG CARSROUTE.COM>>>

To nie wszystko...


Wymieniona "piętnastka"  to oczywiście lista subiektywna. Z całą pewnością można podać jeszcze tysiące innych przykładów. My proponujemy zwrócić uwagę na wysokoalpejską Grossglocknerstrasse, która jest uznawana za najpiękniejszą trasę w Austrii (zdjęcia w naszej galerii).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, carsroute.com

Polecane