15 spółek polecanych na wrzesień

Analitycy Trigon DM zmienili skład rekomendowanego portfela. Dołączyło do niego siedem nowych walorów.

W lipcu i sierpniu portfel małych spółek, tworzony przez analityków Trigona dał zarobić 1,1 proc., przy 4,5-procentowej zniżce indeksu WIG250. W jego skład wejdzie siedem nowych spółek. Benefit, Duon, Ergis, Kruk, Marvipol, Radpol i Stalexport zastąpią Comperię, Eko Export, Inter Cars, Kredyt Inkaso, Medicalgorithmics, Wandalex i Wielton. Miejsce w portfelu utrzymają AB, Bytom, Ciech, Krynicki Recycling, Lentex, Paged, Rainbow Tours oraz Zetkama.

Zdaniem analityków biura można oczekiwać, że wyniki Benefitu za trzeci kwartał pozytywnie zaskoczą rynek. Duon może drugi raz z rzędu podnieść prognozę zysków na ten rok. Przy założeniu, że na czysto spółka zarobi 20 mln zł, wskaźnik cena/zysk sięgałby zaledwie 8,9. Spółce sprzyja silna pozycja rynkowa i liberalizacja rynku gazu. Niska wycena i poprawiające się wyniki to także argumenty przemawiające za inwestycją w papiery produkującego opakowania przemysłowe Ergisu.

„Widzimy dalszy potencjał wzrostu sprzedaży eksportowej, pozytywem są planowane inwestycje w nowe moce i poprawę efektywności” – napisano w raporcie.

Biuro wierzy także w perspektywy Kruka, który potwierdza wysoką efektywność stosowanych procesów windykacji oraz zapowiada dalsze umacnianie pozycji w regionie. Spółka ma możliwość dalszego pozyskiwania finansowania i obniżenia jego kosztów. Duży zapas gotowych mieszkań pozwoli na oddłużenie reprezentującego branżę deweloperską Marvipolu. Trigon oczekuje też utrzymania pozytywnych tendencji w wynikach głównych segmentów Radpolu. Zakończone inwestycje w grupie spółki pozwolą na pozwolą na poszerzenie oferty o wyżej marżowe produkty oraz zmniejszenie wydatków w kolejnych kwartałach. Tymczasem Stalexport powinien korzystać na spodziewanym w kolejnych miesiącach przyroście ruchu.

Rozłożenie w czasie prac odtworzeniowo-modernizacyjnych sprzyjać będzie dalszemu dynamicznemu wzrostowy przepływów operacyjnych – napisano w notce.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane