1670 roszczeń wobec Volkswagena na 9,2 mld EUR

opublikowano: 10-09-2018, 14:01

W poniedziałek ruszyła w Niemczech pierwsza duża sprawa przeciwko Volkswagenowi w związku z tzw. dieselgate, informuje Reuters.

W rozpoczętej w poniedziałek sprawie chodzi o 1670 roszczeń na łączną kwotę 9,2 mld EUR wobec Volkswagena. Zgłosili je inwestorzy, którzy twierdzą iż spółka zbyt późno przekazała informację o manipulacji pomiarem spalin w autach z silnikami diesla, co naraziło ich na straty. 

Zobacz więcej

Volkswagen

Bloomberg

- Volkswagen powinien poinformować rynek, że oszukiwał i wygenerował w ten sposób ryzyko wartości miliardów – powiedział przed sądem w Brunszwiku Andreas Tilp - prawnik reprezentujący pozywających.

Akcje największego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego taniały nawet o 37 proc. w dniach które nastąpiły po ujawnieniu, że niektóre samochody Volkswagena mają zbyt wysoką emisję spalin.

- Sprawa dotyczy głównie tego, czy Volkswagen wypełnił obowiązki informacyjne wobec akcjonariuszy i ryków kapitałowych – powiedział prawnik spółki Markus Pfueller przed sądem. – Jesteśmy przekonani, że tak właśnie było – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu