20 proc. dyskonta na akcje Enei

DI
opublikowano: 29-10-2008, 14:55

Dyskonto dla inwestorów finansowych i  indywidualnych przy zapisach na akcje ENEA S.A. wyniesie 20%. Stosowny aneks do  Prospektu Emisyjnego został dziś zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze doniesienia Pulsu Biznesu.

Cena minimalna dla inwestorów branżowych została ustalona na poziomie 19,25 zł za jedną akcję. Inwestorzy instytucjonalni oraz detaliczni będą mogli zapisywać się na akcje spółki po dowolnej cenie, nie niższej jednak niż cena minimalna z 20 proc. dyskontem do ceny wyznaczonej dla inwestorów branżowych, czyli 15,40 zł za jedną akcję. Pierwotnie zaproponowano im dyskonto na poziomie 10%.

- Zakończyliśmy właśnie road show w Polsce. Spotkaliśmy się niemal z wszystkimi inwestorami instytucjonalnymi w Polsce. Zainteresowanie okazane nam przez tych inwestorów oceniamy pozytywnie. Decyzja o zwiększeniu dyskonta dostosowuje naszą ofertę do bieżących realiów rynkowych. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl spotkań z zagranicznymi inwestorami, które zakończą się 3 listopada br.- powiedział Paweł Mortas Prezes Zarządu ENEA S.A..

Środki pozyskane z emisji przeznaczone zostaną na realizację programu inwestycyjnego obejmującego modernizację i rozbudowę mocy wytwórczych, inwestycje w odnawialne źródła energii, inwestycje w sieć dystrybucyjną oraz akwizycje spółek zajmujących się wytwarzaniem energii elektrycznej i wydobyciem węgla.

Według danych Agencji Rynku Energii w 2007 roku ENEA dostarczała energię do ok. 2,3 mln klientów obejmując zasięgiem działania około 20% terytorium Polski. Dawało to w pierwszej połowie 2008 r. ok.12% rynku dystrybucji energii w Polsce. W tym samym okresie na rynku wytwórców energii udział Grupy wynosił ok. 8,3%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu