200 mln zł na ciepło i chłód

opublikowano: 17-06-2018, 22:00

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW) ogłosił nabór wniosków o unijne dofinansowanie działań z zakresu efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu.

Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) oraz ich jednostki organizacyjne, a także spółdzielnie mieszkaniowe i przedsiębiorcy mogą się ubiegać m.in. o wsparcie projektów związanych z przebudową systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, budową przyłączy oraz rozbudową sieci cieplnych — w celu likwidacji źródeł ciepła opalanych paliwem stałym.

Wnioski można składać do 27 lipca. Pieniądze, jakie NFOŚIGW ma w puli do rozdania w ramach konkursu, to 200 mln zł. Do dofinansowania nie kwalifikują się projekty z terenu woj. śląskiego, które mogą otrzymać wsparcie na podobne cele z w ramach innych naborów finansowanych z europejskiego Funduszu Spójności. Maksymalny poziom dofinansowanego to 85 proc. Wyłączone są też podmioty z województw, w których obecnie prowadzone są nabory wniosków o wsparcie unijne na podobne działania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu