Czytasz dzięki

203 mld USD strat ubezpieczycieli przez koronawirusa

opublikowano: 14-05-2020, 08:44

Według szacunków Lloyd's of London, największej na świecie giełdy ubezpieczeń, branża w tym roku poniesie straty w wysokości około 203 mld USD w związku z pandemią koronawirusa.

Wyliczenie obejmuje około 107 mld USD z tytułu roszczeń ubezpieczeniowych, zaś reszta prognozowanej kwoty pochodzi z portfeli inwestycyjnych ubezpieczycieli.  Lloyd podkreślił, że koszty roszczeń są równe z niektórymi najbardziej katastrofalnymi huraganami ostatnich lat i mogą wzrosnąć, jeśli ekspansja wirusa nie zostanie powstrzymana. 

Koronawirus
Zobacz więcej

Koronawirus fot. Pixabay.com

Pandemia, doprowadziła już do infekcji co najmniej 4,2 mln ludzi i doprowadziła do śmierci prawie 300 tys.  stała przed największym wyzwaniem dla branży ubezpieczeniowej. Spowodowała zalew roszczeń związanych z odwołanymi zdarzeniami, przerwami w działalności gospodarczej i innymi kosztami. Epidemia grozi wybuchem globalnej recesji, która zagraża wypłacie wielu składek na ubezpieczenie domu i firmy.

Lloyd szacuje, że wypłaci swoim globalnym klientom od 3 do 4,3 mld USD, co jest równoważne ze skalą odszkodowań wynikających z ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane