21-latka pobiła rekord w podróżowaniu

Lexie Alford została najmłodszą osobą, która odwiedziła każdy kraj na świecie.

Kolekcję stempli w paszporcie skompletowała w wieku 21 lat. Spróbujcie policzyć kraje, które w trakcie całego swojego życia odwiedziliście. Wakacje, delegacje z pracy, weekendowe wypady… Później zerknijcie na datę urodzenia w dowodzie. Mało prawdopodobne, aby ktokolwiek nawet zbliżył się do jej osiągnięcia. Lexie Alford o wpisie do Księgi Rekordów Guinnessa zamarzyła w październiku 2017 r.

Lexie Alford
Zobacz więcej

Lexie Alford Fot. ARC

Dwa lata później osiągnęła cel i została najmłodszą osobą, która może się pochwalić podróżą do każdego suwerennego kraju na świecie — są to 193 państwa członkowskie ONZ, Watykan i Chińskie Tajpej. Lexie Alford dużo podróżowała jako dziecko z rodziną, która prowadziła biuro podróży. W wieku 18 lat dotarła do 72 krajów — poinformowała agencja Bloomberg. Później było trudniej.

Amerykanka finansowała wyprawy samodzielnie, pracując jako konsultantka turystyczna. Sporadycznie korzystała również ze wsparcia sponsorów. Podróże dokumentuje na blogu i pracuje nad książką o swoim rekordzie. Rocznie pokonuje samolotami 200-250 tys. mil, ale korzysta również z pociągów i autobusów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy