22 proc. firm po cyberataku straciło klientów

opublikowano: 11-04-2017, 15:12
aktualizacja: 11-04-2017, 15:13

Poczucie bezpieczeństwa firm bywa bardzo złudne. Na atak hakerski narażony jest każdy. Ich konsekwencją są realne straty biznesowe.

W efekcie cyberataków 29 proc. przedsiębiorstw odnotowało spadek dochodów, 22 proc. straciło klientów. Zdaniem 23 proc. firm cyberwłamanie znacząco ograniczyło możliwość rozwoju biznesu – wynika z raportu Cisco Annual Cybersecurity.

Dane te w niewielkim tylko stopniu są w stanie zachwiać poczucie bezpieczeństwa przedsiębiorców. Większość uważa , że posiada wystarczająco dobrze zabezpieczoną infrastrukturę IT (wskazuje tak 58 proc. ankietowanych). Ponad 70 proc. deklaruje natomiast, że posiada skuteczne narzędzia ochrony. Jak się jednak okazuje, aż 4 na 10 alertów wysyłanych przez systemy zabezpieczające nie jest w ogóle sprawdzanych. 

Firmy na wdrożenie nowych rozwiązań zabezpieczających decydują się dopiero, gdy doświadczą cyberataku – 90 proc. respondentów. Eksperci zaznaczają jednak, że instalowanie dużej ilości systemów, które nie są ze sobą kompatybilne, może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane