2,6 mld USD od Tesli dla Elona Muska budzi kontrowersje

opublikowano: 06-03-2018, 14:49
aktualizacja: 06-03-2018, 14:52

Propozycja Tesli, aby wynagrodzić szefa i założyciela spółki Elona Muska kwotą 2,6 mld USD w okresie dekady wywołała sprzeciw niektórych akcjonariuszy.

Jedna z dwóch największych niezależnych organizacji doradzających inwestorom w sprawie kluczowych decyzji podejmowanych przez akcjonariuszy uznała propozycję wynagrodzenia Muska za zbyt kosztowną i zbyt rozwadniającą kapitał akcyjny. Glass Lewis podkreśla także, że szczególny charakter propozycji polega także na tym, iż wysokie wynagrodzenie oferowane jest prezesowi Tesli za osiągnięcie wyników „od wartych zauważenia do bezprecedensowych”. 

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Tesla w lutym informowała o planie 10-letnim wynagradzania Muska, w którym wysokość otrzymywanych przez niego pieniędzy zależy od osiągnięcia konkretnych wyników. Pojawiły się głosy, że celem planu jest utrzymanie Muska na stanowisku prezesa przez dekadę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu