27 debiutów w pół roku

ISB
opublikowano: 07-03-2005, 00:00

Do końca sierpnia 2005 r. na GPW zadebiutuje prawdopodobnie 27 spółek. W 2004 r. zadebiutowały akcje 36 emitentów. W KPWiG złożonych zostało już 16 prospektów emisyjnych i dwa zawiadomienia o emisji. 12 prospektów dotyczy nowych spółek, w tym dwóch z udziałem Skarbu Państwa i jednej spółki zagranicznej.

Do sierpnia mogą zadebiutować: Bioton, Złomrex, American Restaurants, Lena Lighting, Polish Energy Partners, Żabka, Opoczno. Maks Sport, IDM SA, Anica Systems, Belvedere, Podravka, Cash Flow, Profi, TravelPlanet. Wejście na giełdę w tym roku zapowiadały takie spółki, jak: CEDC, Action, Kross, NTT System, Barlinek, Ambra, Polmeat, Gino Rossi, Mars, Teta, Nova Trading, Solaris, Interferia, Unima 2000, Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń, Hurtap.

Choć do końca sierpnia na giełdę miało trafić 4-5 spółek z większościowym udziałem skarbu państwa, prawdopodobny jest debiut tylko dwóch firm — Polmosu Białystok i Zakładów Azotowych Puławy.

Do opóźnionego PZU, które znajdzie się na parkiecie dopiero pod koniec roku, dołączy prawdopodobnie grupa energetyczna Enea i PGNiG. Pierwotnie te trzy spółki miały znaleźć się na GPW w pierwszej połowie roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 27 debiutów w pół roku