27 proc. Szwajcarów jest „pod kreską”

opublikowano: 18-11-2014, 19:48

Szwajcaria to jeden z najbogatszych krajów świata. Pomimo to więcej niż jeden na czterech mieszkańców twierdzi, że ma każdego miesiąca problem ze związaniem końca z końcem.

To wniosek wypływający z najnowszego rocznego sondażu przeprowadzonego w Europie przez firmę Intrum Justitia. Z Raportu Płatności Europejskich Konsumentów wynika, że 45 proc. Szwajcarów zdarzyło się w okresie ostatnich sześciu miesięcy nie zapłacić wszystkich rachunków w terminie z powodu braku pieniędzy. 27 proc. Szwajcarów przyznało się, że każdego miesiąca po zapłaceniu opłat i rachunków nie zostają im żadne pieniądze. Głównie spowodowane jest to wysokimi kosztami ochrony zdrowia, kosztami życia, ubezpieczeń, czy utratą pracy.

Bloomberg

Z drugiej strony 60 proc. Szwajcarów deklaruje, że dobrze zarządzają swoimi finansami. Więcej niż 2013 roku mieszkańców tego kraju przyznaje, że jest w stanie zaoszczędzić ustaloną kwotę na koniec każdego miesiąca. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.ch

Polecane