Na podcast zaprasza BNP

Trzęsienie ziemi w Kodeksie pracy [PODCAST]

opublikowano: 10-03-2023, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Takich zmian w przepisach dotyczących pracy nie było w Polsce nigdy. W życie weszły regulacje dotyczące kontroli trzeźwości, a 7 kwietnia zaczną obowiązywać przepisy dotyczące pracy zdalnej. To nie wszystko, co nas czeka w tym roku.

Już weszły w życie przepisy dotyczące kontroli trzeźwości, w kwietniu wejdą regulacje dotyczące pracy zdalnej. Od razu odpowiadam na pytanie, które pewnie wszystkich nurtuje w związku z pracą zdalną: to pracodawca podejmuje w jej sprawie decyzję, choć pracownik może wnioskować o home office. Ale nowości jest dużo, dużo więcej, bo trwają prace nad wprowadzeniem unijnych dyrektyw, w tym dotyczącej work-life balance.

O pracach ministerstwa pracy opowiada Marcin Stanecki, dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. O stanowisku pracodawców dowiemy się z rozmowy z prof. Jackiem Męciną z UW, doradcą Konfederacji Lewiatan. O oczekiwaniach pracowników opowie Paweł Śmigielski z OPZZ. Paulina Szewczyk, ekspertka firmy rekrutacyjnej Antal, oraz Edyta Defańska-Czujko, partnerka w firmie doradczej Crido, ocenią zmiany i opowiedzą, jak prawo pracy zmieniają inne kraje. Zapraszam na podcast!

Marcin Stanecki 1'21"

Jacek Męcina 14'22"

Paweł Śmigielski 28'53"

Paulina Szewczyk 38'09"

Edyta Defańska-Czujko 46'45"

Zakończenie 55'35"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane