300 etatów w Krakowie

opublikowano: 11-04-2013, 00:00

Brown Brothers Harriman, który w 2012 r. zainaugurował działalność w Polsce, poprosił o rządowy grant.

O tym, że Amerykanie szukają miejsca pod centrum finansowe, „PB” pisał w 2011 r. Ponad rok później, w wakacje, firma Brown Brothers Harriman (BBH) otworzyła w Krakowie centrum biznesowe i obiecała, że w dwa lata zatrudni tu 200-300 osób. Nie wykluczała dalszego wzrostu. Nie były to słowa rzucane na wiatr.

Brown Brothers Harriman, który w 2012 r. zainaugurował działalność w Polsce, poprosił o rządowy grant. (FOT. vierdrie/RGB Stock)
Brown Brothers Harriman, który w 2012 r. zainaugurował działalność w Polsce, poprosił o rządowy grant. (FOT. vierdrie/RGB Stock)
None
None

— BBH ubiega się o grant rządowy. Chce zatrudnić 300 osób, w tym 289 z wyższym wykształceniem. To inwestycja za 8,7 mln zł. Firma dostaławstępną zgodę na grant — twierdzi źródło „PB”.

Michael McDonald, dyrektor zarządzający krakowskiego centrum BBH, nie odpowiedział na pytania o projekt. Kraków to piąte w Europie centrum BBH — po Dublinie, Londynie, Luksemburgu i Zurychu. Podobnie jak tamte biura, świadczy usługi finansowe i inwestycyjne oraz — jako jedyne — oferuje wsparcie technologiczne dla klientów. Amerykanie rozważali lokalizację inwestycji także we Wrocławiu i w Warszawie oraz trzech miastach w Irlandii.

Wygrał Kraków, który jest drugim po Warszawie skupiskiem centrów usług z zagranicznym kapitałem (55 na koniec 2011 r. według Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL) i ma najwięcej w Polsce osób zatrudnionych w sektorze (19,4 tys., prawie o 5 tys. więcej niż Warszawa).

BBH to kolejna instytucja finansowa, która postawiła na Polskę. Również w Krakowie od pięciu lat działa State Street świadczący usługi księgowe dla funduszy inwestycyjnych (zatrudnia blisko tysiąc osób).

We Wrocławiu Credit Suisse ma ponad 1600 pracowników w centrum wspierającym funkcjonowanie banku w Europie. W Poznaniu 500 osób obiecał Franklin Templeton, który prowadzi obsługę transferową funduszy inwestycyjnych. 300 nowych pracowników w Krakowie chce mieć wkrótce UBS, który już zatrudnia pół tysiąca osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane