3,7 bln USD wyda świat na komputery

opublikowano: 09-04-2018, 15:41
aktualizacja: 09-04-2018, 15:43

Suma wydatków w branży IT na nowe technologie wyniesie w tym roku 3,7 bln USD, wynika z danych firmy analityczno-doradczej Gartner.

W porównaniu do ubiegłego roku oznacza to wzrost aż o 6 proc., a samą  sumę można porównać do rocznej wartości produktu krajowego Niemiec czyli największej gospodarki Unii Europejskiej.

- Jest to tym samym najwyższa prognoza rocznego wzrostu procentowego od 2007 r. i jest symptomem nowego wzrostu cyklowego w branży IT. Wydatki na IT rosną na całym świecie w oczekiwanych obszarach i odzwierciedlają globalny wzrost gospodarczy – powiedział  John-David Lovelock ekspert firmy Gartner.

Zdaniem 74 proc. ankietowanych przez firmę McKinsey menedżerów, gospodarka zmienia się niezwykle dynamicznie. Oczekują oni, że trudno będzie opracować nowe modele biznesowe czy pozyskać wykwalifikowanych młodych pracowników.

- Oczywiście już wcześniej mieliśmy do czynienia ze skokami rozwojowymi w branży. Tym razem jednak zmienia się nie tylko technologia, ale również we wszystkich przedsiębiorstwach fundamentalne modele biznesowe -  powiedział w rozmowie z portalem faz.de Thomas Baumgartner z McKinsey Europa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu