3,7 tys. aut na Pearl Ray

BOT
opublikowano: 01-06-2006, 00:00

Kilka dni temu do Portu Gdańsk zawinął samochodowiec Pearl Ray, który przywiózł w swoich ładowniach ponad 3,7 tys. samochodów. To największa w historii jednorazowa partia aut, przeładowana na tamtejszym nabrzeżu.

Ze względu na parametry statku — jego długość wynosi ponad 190 m, a zanurzenie blisko 9 m — zacumował on przy Nabrzeżu Oliwskim. 2,8 tys. z dostarczonych aut to chevrolety z partii 40 tys., których przeładunek do lutego 2007 r. ma zrealizować spółka Port Gdański Eksploatacja. Są to samochody produkowane w GM Daewoo Auto & Technology Company Ltd w Korei Południowej. Z portu chevrolety przewożone są do warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych. Tam każdy z nich jest demontowany na 9 części i następnie transportowany na Ukrainę. Ich ponownym montowaniem i przygotowaniem do sprzedaży zajmuje się Zaporoska Fabryka Budowy Samochodów Awto ZAZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BOT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu